Individuální konzultace s Véda Čajtanja (Ajay Bobade)

Staroindická moudrost ájurvédy jako nástroj k dosažení zdraví a spokojenosti platný i v dnešním světě
Ájurvéská konzultace
Průběh konzultace
Cena
Mám zájem o konzultaci
न त्वहं कामये राज्यं न च स्वर्ग सुखानि च |
कामये दुख तप्तानां प्राणीनां आर्ति नाशनं ||
Na tvaham kámaje rádžjam na ča svarga sukháni ča I
Kámaje duhkha taptánam pránínám árti nášanam II
Nehledám království ani nebe, jenom chci, aby živým bytostem skončily všechny bolesti a trápení, které mají.

Individuální konzultace s Véda Čajtanja (Ajay Bobade)

Véda Čajtanja se narodil v tradičně založené rodině bráhmanských panditů (kněží a učenců), a to mu umožnilo studovat ájurvédu od tradičních ájurvédských lékařů (vaidjů). Další důležité studium absolvoval v ášramu filosofa Svámího Dájánandy Sarasvatí v Coimbatore. Zde čtyři roky studoval tradiční védskou a jógovou filosofii, sanskrt a přednes védských manter. Vystudoval také psychologii na tamilské Annamalai University se specializací na psychologii náboženství.

Ájurvéda je systém tradičního indického lékařství zahrnující množství metod, které vedou k navrácení zdraví a spokojenosti. Každá terapie probíhá individuálně a podle potřeby je zvolena efektivní metoda jako např: marmová terapie, cvičení jógy, psychologické poradenství vycházející z filozofie ájurvédy a védanty nebo úprava stravy či denního režimu.

Individuální konzultace s Véda Čajtanja (Ajay Bobade)

Cílem ájurvédy je najít a odstranit příčinu problému, ne řešit pouze příznaky. Na základě toho bude průběh konzultace následující:

  1. Úvodní setkání – hledání příčin problémů
  2. Plán na systematické změny životosprávy / stravy
  3. Doporučení na podpůrné metody např: marma terapie, byliny, ájurvédské procedury

Během úvodního setkání vám budeme klást otázky týkající se vašeho stravování, denního režimu, spánku, rodinného zázemí atd. Otázky pokládáme tak, abychom určili co nejpřesněji příčiny vašeho současného zdravotního stavu. K dalšímu upřesnění nám pomáhá i tradiční ájurvédská metoda - pulzní diagnostika.

Pro dosažení úspěšného výsledku je velmi důležitá, a prakticky nezbytná, vaše osobní motivace, spolupráce při uskutečňování změn vaší životosprávy a dodržování všech našich dalších doporučení. Bez vašeho odhodlání a bez vaší trpělivosti není možná žádná zásadní změna zdravotního stavu a veškeré naše společné úsilí by přišlo vniveč.

Cena

Jdeme ve stopách starých ájurvédských lékařů, a tak ani my nemáme touhu obohacovat se na úkor nemocných lidí. Proto vstupní prohlídka, stejně jako další návštěvy, doporučené procedury a bylinné preparáty, které vám poskytneme nejsou předem zpoplatněny. Pokud ale pocítíte, že se váš zdravotní stav díky našim doporučením zlepšil, můžete nám darovat dobrovolný příspěvek, dle tradice ájurvédských lékařů tzv. veselé peníze, za náš čas, úsilí a materiály, které jsme vám věnovali. V případě, že žádné zlepšení svých potíží nezaznamenáte, nejste povinni nám cokoli dalšího platit. Konzultační a poradenská činnost pro nás není hlavní výdělečná aktivita.

Pokud aktuálně nemáte finanční možnosti, a přitom například moc rádi pečete, můžete nám upéct dort. Každý máme co nabídnout. Někdo pěstuje doma zeleninu, jiný chová včely. Pokud uvidíme, že váš zájem o změnu zdravotního stavu myslíte vážně, vždycky se dá najít řešení.

Respektujte prosím náš čas a pokud se nebudete moci dostavit na objednaný termín konzultace, dejte nám to co nejdříve vědět.

V případě zájmu o individuální konzultaci vyplňte prosím následující formulář. 
Následně s vámi telefonicky domluvíme termín.
Mám zájem o konzultaci

Role ájurvédského lékaře v dávných dobách

Ve staré době bylo v Indii běžné, že každé město i vesnice měla svého lékaře (vaidja), jehož hlavní zodpovědností bylo udržovat za pomoci ájurvédských znalostí zdraví všech obyvatel v okolí. Znal dokonale zdravotní stav, životní styl, chování a postoje všech členů rodin, a to mu pomáhalo udržovat zdraví a štěstí všech obyvatel. Většinou k tomu stačila preventivní doporučení a pouze ve výjimečných případech bylo třeba přikročit k léčbě. 
Dobrý ájurvédský lékař byl ale schopný odhalit nemoc ještě dříve, než se objevily první viditelné příznaky nemoci a tak, díky podchycení v úplném začátku, byla úprava zdravotního stavu snadná. Úspěšnost lékaře se tenkrát měřila množstvím zdravých lidí v jeho oblasti. Lidé si ho vážili a platili mu za své zdraví. 
Ájurvédský lékař přijímal jen tzv. veselé peníze, což jsou peníze od zdravých a šťastných lidí. Proto nikdy nebral žádnou odměnu od svých nemocných pacientů před léčbou, ani během ní, ale teprve až po úplném uzdravení.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram