Jóga pro děti

Lekce jógy pro děti a jejich rodiče

od 8. října 2020
Každý čtvrtek od 15:30 do 16:30 hod. s Ajayem a Silvií Hirkovou

Lekce jógy jsou uzpůsobené tak, aby byly zachovány koncepty tradiční jógy, zároveň však myslíme i na to, aby bylo cvičení pro děti příjemné a přínosné. Nejlepší základ je začít s jógou již v útlém věku, kdy mají děti přirozenou pružnost a smysl pro rovnováhu a věnovat se nejen fyzickému cvičení, ale také dechovým cvičením. Fyzické cvičení podpoří celkovou odolnost organismu a jednoduché dechové techniky dětem pomohou vytvořit návyk správného přirozeného dechu.

Na začátku hodiny si společně zazpíváme óm a poté se krátce rozdýcháme. Během lekce pak provádíme jednoduchá cvičení a základní ásany (pozice). Většinu cviků děti provádějí s dopomocí, aby byly pozice provedeny správně. Na závěr proběhne relaxace, při které se děti zklidní a uvolní.

Kurz je určen pro děti ve věku od 5 do 15 let. Ideální je přítomnost rodiče (tety, babičky), který cvičí společně s dítětem. Pokud se děti naučí provádět pohyby, postupně mohou začít cvičit samostatně.

 Co může pravidelné cvičení jógy dětem přinést?

  • zlepšení držení těla, rovnoměrné protažení a posílení svalů celého těla
  • uvolnění svalového i psychického napětí
  • prevence proti skolióze, nadměrné kyfóze či lordóze
  • vhodné i jako doplněk sportovních aktivi

Cena:

  • Jedna lekce - 120 Kč
  • Celý kurz - 1 000 Kč (10 lekcí - 100 Kč/lekce)

Platba:
Kurzy jsou placeny bankovním převodem či v hotovosti, a to podle domluvy.

Číslo bankovní účtu: 670100-2209804156/6210 mBank a jako variabilní symbol uveďte své telefonní číslo.

Těšíme se na Vás

Ajay a Silvie

Obecné informace o průběhu pravidelných kurzů jógy

Klademe důraz na individuální přístup a možnosti jednotlivých účastníků, aby lekce probíhala příjemně a současně se předešlo zraněním a komplikacím. Před cvičením nedoporučujeme jíst.

Každý kurz zahajujeme a ukončujeme jednoduchou mantrou, která nás naladí na společné studium a připomene, že chceme navázat na staletí dlouhý řetěz učenců. Prvních patnáct minut věnujeme dechovým cvičením, které prohřívají a připravují tělo a mysl ke cvičení. Další průběh už záleží na tom, zda se jedná o pravidelný kurz stejných studentů či o otevřenou lekci pro kohokoliv. Zatímco cílem otevřených lekcí je komplexnější cvičení na protažení a posílení celého těla, v kurzových lekcích se postupně věnujeme jednotlivým jógovým konceptům a od nich odvozených pohybům a pozicím. Postupuje se od jednodušších k těm náročnějším. Od účastníků kurzů očekáváme i jistou domácí praxi, abychom mohli postupně přistupovat k obtížnějším pozicím. Vše bývá slovně i názorně popsáno a ukázáno. V kurzu pro pokročilé jsou jednotlivé pozice a jejich účinky popisovány do nejmenších detailů. Posledních patnáct minut lekce relaxujeme poslechem nahrávky mantry ÓM v podání vokálních specialistů na nádajógu (jógu zvuku).

Co s sebou a co nenosit?

Otázky, zda máte správnou podložku či co na sebe, vůbec nemusíte řešit. Máme příjemné, bavlněné podložky pro všechny k zapůjčení. (Pokud máte vlastní, nenoste prosím jakékoliv jiné podložky než bavlněné, které nepouštějí barvu). Stejně tak prosím nenoste lahve bez uzávěru, aby se předešlo zbytečnému znečištění koberce.Na cvičení je nejvhodnější volné, pohodlné oblečení, tedy tepláky, jakékoli jiné kalhoty a volné tričko. Upnuté oděvy (např. legíny) nedoporučujeme. Kromě pohodlného oblečení a uzavíratelné lahve s pitím by se Vám mohly hodit ještě kapesníčky, a to zejména při dechových cvičeních.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram