Letní tábor jógy a ájurvédy 2020

(Jóga, ájurvéda, védská astrologie, recitace manter, meditace)
od 25. července do 1. srpna 2020
Letní tábor jógy a ájurvédy
Tema a Sylabus
Program
Cena Kurzu a platba
Důležité informace
Zaregistrujte se

Letní tábor jógy a ájurvédy 2020

(Jóga, ájurvéda, védská astrologie, recitace manter, meditace)
Tábor je vhodný pro zájemce o ájurvédu a jógu. Předchozí studium ájurvédy a jógy je pouze výhodou, není však podmínkou.
Ráno v klidu vstát a zacvičit si jógu, zkusit si uvařit oběd podle principů ájurvédy, odpočinout si při masáži či některé z ájurvédských procedur, dozvědět se něco více o józe nebo nahlédnout do védské astrologie… toto vše a ještě více si budete moci vyzkoušet v rámci letošního letního tábora.
Součástí programu budou kromě výše uvedeného například večerní kulturní programy, ochutnávka indických nápojů či přednášky, na kterých budou diskutována následující témata:

Vaření podle ájurvédy

V moderní době řešíme vážné otázky týkající se kvality potravin, jaké jídlo potřebujeme a jak nejvhodněji ho připravovat. Přesto samotné vaření považujeme za prostou, nepodstatnou věc a často se spoléháme na různé restaurace, jídelny a polotovary.
Ájurvéda považuje jídlo za nejlepší medicínu a domácí vaření za jednu z nejdůležitějších činností. Jídlo, které přijímáme, má totiž velký vliv na naše chování, tělo i mysl. Proto je velmi důležitý nejen správný výběr a kombinace potravin, ale i jejich náležité zpracování. Tyto znalosti a dovednosti jsou v indických rodinách předávány po generace. Pokud si i my tyto znalosti a dovednosti osvojíme a zavedeme do svého života, můžeme se vyhnout většině běžných zdravotních problémů nebo je umět léčit.
V tomto kurzu si vyzkoušíme vařit jídla z místních dostupných surovin v souladu s ájurvédskými principy.

Védská astrologie

Védská astrologie má v Indii dlouholetou tradici a velmi výsadní postavení. Astrologové byli dříve vyhledáváni před každým důležitým rozhodnutím. Indická či védská astrologie je již na první pohled značně odlišná od té naší západní. Rozdílné je například to, že ve védské astrologii se klade důraz na všechny aspekty, nikoli jako v západní astrologii pouze na Slunce.
Védská astrologie analyzuje vliv různých těles na mysl, čímž dává možnost, aby člověk poznal i předpokládal stav mysli v daném období. Dokáže však definovat pouze to, co není pod vlivem svobodného rozhodnutí. V běžném životě jsou rozhodnutí a aktivity často řízeny emocemi. A podle kvality emocí se rozhoduje, jestli člověk danou aktivitu zvládne či nezvládne nebo do jaké míry emoce ovlivní jeho chování. Védská astrologie nám umožňuje odhadnout, na jaké emoce jsme náchylní, tedy které emoce budou mít výrazný vliv na naše jednání. Přestože emoce ovlivnit nemůžeme, můžeme kontrolovat aktivitu, která následuje. Pokud jsme si vědomi naší náchylnosti, můžeme předvídat naše reakce a na základě toto se rozhodnout, zda s aktivitou začneme nebo ne.
Během přednášky si vysvětlíme základní termíny, se kterými se ve védském horoskopu můžete setkat a také bude možnost nechat si vypracovat osobní horoskop.

Mantry

Mantra – slovo, které je v dnešní době velmi často používané. Pro některé mysticky znějící slova v neznámém jazyce, pro někoho možná příjemně znějící “píseň”, která má přinést pozitivní emoce. Jaký je však přesný význam slova a co doopravdy mantra je?
Mantra je přesně analyzovaný zvuk, který má přesný výsledek, pokud je přednesen správně. V rámci přednášky se dozvíme tradiční indické definice a významy manter, jejich typy a různá využití. Dále si povíme o historii manter, jazykových a zvukových aspektech, notaci a védské teorii zvuku. Přednášku doplní reprezentativní audio a video ukázky z Indie a pak si sami vyzkoušíte, jak přednášet mantry tak, jak se to dělá v Indii.

Aštánga jóga podle Patandžaliho

Co se skutečně skrývá pod pojmem jóga? V dnešní době je cvičení jógy velmi populární aktivitou, co však kromě fyzického cvičení a pozic jóga ještě zahrnuje? Jak jógu definují tradiční indické texty a jak lze tyto tradiční znalosti zapojit do našeho každodenního života?
Aštánga jóga (tedy osm částí jógy) tvoří obsah jedné z nejznámějších tradičních pojednání o józe – Jóga sútry. Těchto osm částí obsahuje principy z oblasti fyzické, psychické a společenské. Pokud si člověk osvojí tyto principy, může mu to pomoci vyřešit konflikty v těchto třech oblastech, a vést tedy život bez konfliktů, což je jedním z nejdůležitějších cílů jógy.
Na této přednášce se dozvíte základní principy, o kterých autor Jóga súter Patandžali ve svém textu píše. Povíme si o jednotlivých částech aštanga jógy a vysvětlíme jak je začlenit do běžného života.

Marma terapie

Marma (citlivý bod) je staroindická terapie dotykem, která je také považována za jednu z nejdůležitějších částí ájurvédy. Z tohoto systému vychází populární čínská akupresura a akupunktura. Přesným dotykem určitého citlivého bodu na těle, můžeme výrazně ovlivnit psychické i fyzické zdraví člověka. Body lze stimulovat samostatně nebo při masáži. Během kurzu budete studovat několik hlavních bodů, pomocí kterých můžete řešit únavu, stres, bolesti a komplikace, které vás denně sužují.
Během tábora budeme dále diskutovat témata jako védanta (staroindická filozofie), meditace, jógová terapie…
Tábor je vhodný pro zájemce o ájurvédu a jógu. Předchozí studium ájurvédy a jógy je pouze výhodou, není však podmínkou.

Program

Příjezd v odpoledních hodinách. První společné setkání proběhne 
v 25. července v 17.00 hod.
Program v 25.07.2020
17:00 – 18: 00     Příjezd, registrace
18:00 – 18:45     Večeře
19:00 – 20:30     Přivítání, satsang
20:30 – 22:30    Volný program
22:30 – 7:00     Spánek, noční klid
Program od 26.7 – 30.07.2020
7:30 – 9:00       Jóga
9:00 – 9:30       Snídaně
9:30 – 12:00     Vaření podle ájurvédy/přednáška
12:00 – 12:45   Oběd
12:45 – 15:30   Odpočinek
15:30 – 16:00   Domácí yogi čaj a ochutnávka indických nápojů
16:00 – 17:30   Cvičení jógy / přednáška
17:30 – 18:00   Meditace
18:00 – 18:45   Večeře
19:00 – 20:30   Satsang, kulturní program
20:30 – 22:30   Volný program
22:30 – 7:00     Spánek, noční klid
Program v 01.08.2020
7:30 – 9:00       Jóga
9:00 – 9:30       Snídaně
9:30 – 12:00     Vaření podle ájurvédy/přednáška
12:00 – 12:45   Oběd
12:45 – 15:30   Odpočinek
15:30 – 16:00   Domácí yogi čaj a ochutnávka indických nápojů
16:00 – 17:30    Motivační přednáška
17:30 – 18:00    Zakončení příměstského tábora
V čase odpočinku bude možnost využít individuální konzultaci ohledně svého zdravotního stavu, sestavení osobního horoskopu nebo si vyzkoušet ájurvédskou masáž či některou z ájurvédských procedur. Tyto služby jsou nad rámec ceny kurzu. Ceny jednotlivých služeb se dozvíte při zahájení tábora.
Cena kurzu : 5 950 Kč

V ceně jsou zahrnuty snídaně a obědy, 7 dní celodenního programu. K dispozici budou čaje a další nápoje připravené dle ájurvédských principů (bez ubytování).

Ubytování:
Cena ubytování: 1 200 Kč včetně večeře
Přespání je možné v jógové hale a v šatně (ve vlastním spacáku) nebo ve vlastním stanu na naší zahradě. Počet míst je omezen.
Je možné účastnit se jen vybraných dní programu. Cena za jednotlivý den je 1 200 Kč včetně celodenní stravy.

Cena za jednotlivé přespání: 250 Kč (včetně večeře).

Cena za jednotlivé zakoupení večeře je 80 Kč.
Děti do 12 let sleva.
Je možné účastnit se jen vybraných dní programu.

Platba: 
V případě vážného zájmu je nutné do 15.6. uhradit nevratnou zálohu 2 000 Kč.
Platba je možná v hotovosti na adrese konání nebo na účet číslo: 670100-2209804156 / 6210 (mBank).
Variabilní symbol: vaše telefonní číslo, do poznámky při platbě napište prosím tabor 2020.
Sebou si prosím vezměte:
velký a malý ručník, přezůvky – pantofle, sešit na poznámky, psací potřeby, plavky na masáže, příjemné bavlněné oblečení na cvičení.

Místo pobytu:
Yoga Surya International, Academy of Yoga and Vedic Studies, 
Pražská třída 31/150, Hradec Králové 500 04

Doprava:

Pokud přijedete autem, je možné parkovat zdarma na náměstí nebo u nás ve dvoře.
Zastávka MHD – Kukleny náměstí, trolejbus č. 3

Kontakt:
Vaše dotazy rád zodpovím na telefonním čísle +420 737 828 874 – Silvie Hirková
Email: info@yogasurya.cz
Web: www.yogasurya.cz
1. víkend 11. a 12. ledna 2020 - Základní princip jógy 
This is a block of text. Double-click this text to edit it.
Termíny, rozvrh a sylabus 2022
Termíny, rozvrh a sylabus 2023
Another Tab Contents
info@yogasurya.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram