Nabízíme systematické studium ájurvédy se špičkovými přednášejícími.

Otázky jako: „Co mám jíst?“, „Jaký je nejzdravější způsob vaření?“ či „Jak se mám vyrovnat se všudypřítomným stresem?“, slýcháváme od našich studentů téměř každý den. Odpovědět na ně není jednoduché, protože neexistuje jeden univerzální recept. Každý člověk má jinou tělesnou konstituci, potřeby, práci, jiný životní styl, žije v určitém klimatickém prostředí a měnících se ročních obdobích. Proto musí neustále přizpůsobovat svá rozhodnutí o tom, co bude jíst a jak bude přistupovat k situacím všedního dne. Každodenní rozhodování vám může usnadnit ájurvéda. Drobné chyby, které opakujeme tisíckrát, nevyhnutelně vedou časem k poškození našeho zdraví. Ájurvéda vede člověka k tomu, aby věděl jak zdravě žít.

Ájurvéda je systematicky pěstované vědění o zdraví člověka, jež od starověku vznikalo na indickém subkontinentu. Byla uznána Světovou zdravotnickou organizací jako jeden z tradičních medicínských systémů, tzv. TM/CAM (Traditional Medicine or Complementary and Alternative Medicine).

V Indii se ájurvédské vědění používá nezávisle anebo ve spolupráci s klasickou západní medicínou. Je to systém, vycházející z určité kulturní tradice, který je univerzálně přenositelný, pokud mu je přesně a do hloubky porozuměno. Pochopitelně je proto zásadní kvalita vyučujících. Nabízíme systematické, dlouhodobé studium ájurvédy se špičkovými vyučujícími.

Hlavním přednášejícím a vedoucím celého studia je tradičně i moderně vzdělaný indický učenec, Shri. Veda Chaitanya Ajay Bobade, MSc., MA. Spolupracují lékaři západní medicíny dlouhodobě studující ájurvédu a další, univerzitně vzdělaní lektoři.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram