Náš tým – Instruktoři a učitele

Instruktoři v Hradci Králové

Miroslava Havlíčková

Instructor jógy
Józe se věnuji s menšími přestávkami už roky, začala jsem jako samouk fyzickým cvičením. První setkání bylo již před 21 lety, kdy jsem na vlastní kůži pocítila účinky gravidjógy. Pak následovala powerjóga a cvičení jógy v různých skupinách pod vedením různých instruktorů. Teprve setkání s Ajayem v roce 2009 mne nasměrovalo, dalo odpovědi na otázky, které mi chyběly a přitáhlo mne k aktivnímu přístupu a studiu tradiční jógy. Pod jeho vedením se věnuji cvičení a studiu Ayurvédy. Absolvovala jsem studijní pobyt v ašrámu v jižní Indii a tento rok prohlubuji své znalosti na seminářích Jóga do hloubky. Na józe mne baví mimo jiné i to, že sama na sobě mohu pozorovat účinky cvičení (propojenost těla a mysli) a provázanost do “všedního dne”. Dnes už má v mém životě své pevné místo.

MUDr. Ivana Kundrátová

Anatomie a fyziologie
Už od dětství jsem byla fascinovana dokonalosti lidského těla a funkčními v něm vztahy. Tenhle zájem mě přivedl ke studiu medicíny, kde jsem mohla jednotlivé procesy studovat až na mikroskopické úrovni. Po skole jsem začala pracovat jako oční lékařka, což je moje “srdeční záležitost”. Vidím, ale neustále kolem sebe, jak důležité je dívat se na pacienta jako na celého člověka, kolik vrstev příčin onemocnění má. A jak málo lidé svému tělu rozumí. Ajurveda mě zaujala zejména svou tradicí, filosofii a dokonalou propracovanosti. Je neuvěřitelně zajímavé studovat člověka z tohoto pohledu. Už od medicíny jsem se považovala spíše za skeptika, co se týká jakékoli jiné, než klasické medicíny. Ale pod vedením Ajaye s jeho takřka akademickým přístupem, jsem se dokázala podívat na věci i z jiných stran a mnohokrát se přesvědčila o tom, že i tento pristup má svoji pevnou logiku, jasně spojitosti a výsledky. U Ajaye studuji třetím rokem a vyučuji anatomii a fyziologii – diky kterým si studenti upevní důležité informace o stavbě a funkci těla a lépe potom rozumí dějům, popisovanym ajurvedou.

Silvie Hirková

Instructor jógy
S jógou jsem se poprvé setkala v 17 letech. Z toho, co dnes o józe vím, byla tehdejší lekce spíše cvičení s prvky jógy, ale i tak mě zaujala. Několik let poté jsem se s jógou často potkávala na lekcích a workshopech u různých lektorů. V roce 2017 jsem se rozhodla doplnit své studioum jógy i o znalosti z ájurvédy. Na základě toho jsem se rozhodla pro kurz ájurvédy v Yoga Surya a to se stalo zlomovým okamžikem. Hned v lednu 2018 jsem nastoupila na intenzivní studium ájurvédy, jógy, sanskrtu a ve studiu pokračuji i nadále. Jóga je životní styl, způsob myšlení, avšak až během studia tradiční jógy a jógové filozofie jsem začala jógu žít a nepoužívat tyto věty jako fráze.
V centru vedu otevřené lekce a jógu pro děti.
info@yogasurya.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram