Pravidelné kurzy jógy v Hradci Králové

Otevřené lekce jógy pro všechny

od 6. září 2020
Každou neděli od 18 do 20 hod. se Silvií Hirkovou
Všichni jsou vítáni, není třeba se dopředu registrovat. Kurz není pouhým výčtem ásan (jógických pozic) jako je běžné v západoevropském pojetí, nýbrž probíhá v tradičním indickém stylu: u každé pozice je postupně uváděn její kontext, stručné filozofické pozadí a psychosomatické účinky. Kurz seznamuje účastníky s tím, jak v denním životě správně používat svoje tělo, odbourávat stres, zlepšovat paměť a smysly i mnohem více. Díky tradičnímu jógickému přístupu k výuce odkrývajícím mnoho vrstev tohoto systému najednou je kurz vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Aktuální lekce se přizpůsobuje možnostem příchozích, lekce je vždy zakončena jógovou relaxací.

Cena za lekci: 120 Kč 


Platba : 
Otevřené lekce se platí hotově do „kachny“ nacházející se na malém stolku v levém zadním rohu místnosti. Vedle kachny je papír, na který každý účastník píše své jméno a částku, kterou do kachny vložil. Noví účastníci na papír uvádí i svou emailovou adresu či telefonní číslo. Cena otevřené lekce je 120 Kč. Kurzy jsou placeny bankovním převodem či v hotovosti, a to podle domluvy.

Kurz jógy pro všechny, zejména pro začátečníky

od 17. září do 17. prosince 2020 
každy čtvrtek od 17 do 19 hod.  s Véda Čajtanja (Ajay Bobade) a se Silvií Hirkovou 
od 16. září do 16. prosince 2020
každou středu od 16 do 18 hod. s Mirkou Havlíčkovou
od 15. září do 15. prosince 2020
každé úterý od 18 do 20 hod. s Mirkou Havlíčkovou
Je třeba se dopředu registrovat. Kurz není pouhým výčtem ásan (jógických pozic) jako je běžné v západoevropském pojetí, nýbrž probíhá v tradičním indickém stylu: u každé pozice je postupně uváděn její kontext, stručné filozofické pozadí a psychosomatické účinky. Kurz seznamuje účastníky s tím, jak v denním životě správně používat svoje tělo, odbourávat stres, zlepšovat paměť a smysly i mnohem více. Díky tradičnímu jógickému přístupu k výuce odkrývajícím mnoho vrstev tohoto systému najednou je kurz vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Aktuální lekce se přizpůsobuje možnostem příchozích, lekce je vždy zakončena jógovou relaxací.

Cena za kurz pro nově přihlášené (15 lekcí): 1680 Kč, 
cena za jednotlivé lekce: 150 Kč.

Platba : 
Kurzy jsou placeny bankovním převodem či v hotovosti, a to podle domluvy. 
Otevřené lekce se platí hotově do „kachny“ nacházející se na malém stolku v levém zadním rohu místnosti. Vedle kachny je papír, na který každý účastník píše své jméno a částku, kterou do kachny vložil. Nový účastníci na papír uvádí i svou emailovou adresu či telefonní číslo. Cena otevřené lekce je 150 Kč.

Obecné informace o průběhu pravidelných kurzů jógy

Klademe důraz na individuální přístup a možnosti jednotlivých účastníků, aby lekce probíhala příjemně a současně se předešlo zraněním a komplikacím. Před cvičením nedoporučujeme jíst.

Každý kurz zahajujeme a ukončujeme jednoduchou mantrou, která nás naladí na společné studium a připomene, že chceme navázat na staletí dlouhý řetěz učenců. Prvních patnáct minut věnujeme dechovým cvičením, které prohřívají a připravují tělo a mysl ke cvičení. Další průběh už záleží na tom, zda se jedná o pravidelný kurz stejných studentů či o otevřenou lekci pro kohokoliv. Zatímco cílem otevřených lekcí je komplexnější cvičení na protažení a posílení celého těla, v kurzových lekcích se postupně věnujeme jednotlivým jógovým konceptům a od nich odvozených pohybům a pozicím. Postupuje se od jednodušších k těm náročnějším. Od účastníků kurzů očekáváme i jistou domácí praxi, abychom mohli postupně přistupovat k obtížnějším pozicím. Vše bývá slovně i názorně popsáno a ukázáno. V kurzu pro pokročilé jsou jednotlivé pozice a jejich účinky popisovány do nejmenších detailů. Posledních patnáct minut lekce relaxujeme poslechem nahrávky mantry ÓM v podání vokálních specialistů na nádajógu (jógu zvuku).

Co s sebou a co nenosit?

Otázky, zda máte správnou podložku či co na sebe, vůbec nemusíte řešit. Máme příjemné, bavlněné podložky pro všechny k zapůjčení. (Pokud máte vlastní, nenoste prosím jakékoliv jiné podložky než bavlněné, které nepouštějí barvu). Stejně tak prosím nenoste lahve bez uzávěru, aby se předešlo zbytečnému znečištění koberce.Na cvičení je nejvhodnější volné, pohodlné oblečení, tedy tepláky, jakékoli jiné kalhoty a volné tričko. Upnuté oděvy (např. legíny) nedoporučujeme. Kromě pohodlného oblečení a uzavíratelné lahve s pitím by se Vám mohly hodit ještě kapesníčky, a to zejména při dechových cvičeních.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram