péče o tělo a mysl

Ájurvédské procedury

Poskytněte svému tělu péči pomocí jedné z mnoha ájurvédských terapií

ájurvédské procedury - širodhára

Ájúrvédská

Pančakarma

ájurvédské procedury - masáž
Ájurvéda

Ájurvédské masáže a další procedury

Tradičně byly ájurvédské procedury používány v rámci terapeutického plánu, který individuálně sestavoval ájurvédský lékař. Jejich účelem bylo podpořit proces uzdravování (v kombinaci např. s bylinnou léčbou, psychoterapií). Na procedury bývaly používané snadno dostupné materiály jako oleje, ghee, běžné koření atd. V současné době mohou některé z procedur pomoci při mírných obtížích. Jejich účinků je také možné využít k uvolnění a zklidnění, čehož bývá v dnešní době nedostatek

V našem centru nabízíme procedury jako součást terapeutického plánu i jako nástroj k uvolnění a odpočinku. Kromě ájurvédské celotělové masáže si můžete dopřát například širodhára, svédana, basti nebo nasja.

Snéhana – Ájurvédská celotělová masáž

Snéhana je ájurvédská masáž celého těla pomocí teplého oleje. Procedura ovlivňuje krevní a lymfatický oběh a také pomáhá odstranit poruchy spánku, napětí, úzkosti. Během masáže dochází k celkovému uvolnění.

 • Výběr oleje je individuální dle diagnostiky.
 • Cena: 1200 Kč
 • Doba trvání: 90 minut / 2 maséři nebo 120 minut / 1 masér
 • Tradičně se masáž provádí synchronně dvěma maséry. Můžete si však vybrat variantu, kdy masáž provádí 1 masér.

Na masáž přijďte prosím včas. Dvě hodiny před jejím začátkem nejezte větší množství jídla a v den masáže prosím nepijte alkohol. Po masáži si ideálně neplánujte žádnou náročnou činnost.

ájurvédská masáž

Širodhára – tok oleje na čelo

Jedná se o velmi příjemnou ájurvédskou terapii, při které pramínek oleje pomalu stéká na čelo z nádoby zavěšené nad hlavou. K terapii se nejčastěji používá kvalitní sezamový olej, ale lze použít i bylinný oleje nebo mléko.

Širodhára je vhodná při bolestech hlavy, chronické únavě, stresu apod. Působí blahodárně na nervový systém, proto si ji můžete dopřát i jako relaxační proceduru.

 • Cena: 1000 Kč
 • Doba trvání: 50 minut
 • Po terapii si ideálně neplánujte žádnou náročnou činnost či řízení

Basti (olejová lázeň pro odstranění bolesti)

Jde o teplou bylinnou či olejovou lázeň, kterou aplikujeme na bolavé místo. Pomocí těsta vytvoříme „nádobu na těle“, do které nalijeme teplou tekutinu. Účelem basti je zmírnit bolest a podpořit hojení. Je používáno převážně při bolestech kloubů (džánu basti – kolena) a páteře (kati basti – bedra), pomáhá však i při očních obtížích (nétra basti).

 • Cena: 500 Kč
 • Doba trvání: 50 minut
ájurvédské procedury - basti
ájurvédské procedury - svédana

Svédana – parní sauna

Účelem této procedury je prohřátí a uvolnění těla prostřednictvím parní sauny. Svédana běžně navazuje na ájurvédskou masáž (snéhana), nahřátí podporuje vstřebávání oleje do kůže. Při této proceduře nedýcháte horký vzduch, proto je vhodná i pro ty, kteří nemají rádi klasickou páru a saunu.

 • Cena: 500 Kč
 • Doba trvání: 30 minut

Nasja – Jemná očistná procedura dutin

Terapie, při které kapeme do nosu teplé ghee nebo olej. Je vhodná při pylových alergiích a astmatu, krvácení z nosu, případně migrénách a bolestech hlavy. Provádíme v kombinaci s masáží obličeje.

 • Cena: 250 Kč
 • Doba trvání: 30 minut
ájurvédské procedury - nasja
ájurvédské procedury
Ájurvédské balíčky

Kombinace širodháry a ájurvédské masáže

Velmi příjemným zážitkem je kombinace širodháry a ájurvédské masáže. Celá procedura je zahájena pomalým tokem teplého oleje na oblast mezi obočími. Po necelé hodině se plynule pokračuje masáží, která začíná u chodidel a postupně je jemnými tahy masírováno celé tělo.

 • Cena: 2000 Kč
 • Doba trvání: 150 minut / 2 maséři nebo 180 minut / 1 masér
Ájurvédské balíčky

Kombinace svédana a snéhana

Tato terapie je zahájena parní lázní svédana, při které se tělo nejdříve prohřeje. Potom se plynule pokračuje masáží, která začíná u chodidel a postupně je jemnými tahy masírováno celé tělo. Výběr oleje je individuální dle diagnostiky.

 • Cena: 1500 Kč
 • Doba trvání: 150 minut / 2 maséři
ájurvédské procedury
ájurvédské procedury
Ájurvédské pobyty

Dvoudenní pobyt s ájurvédskými procedurami a stravou

Přijeďte si k nám odpočinout a načerpat nové síly a při tom se nechat trochu hýčkat. Při tomto pobytu si můžete libovolně nakombinovat ájurvédskou masáž snéhana, parní lázeň svédana a uklidňující širodháru. K tomu po celý den čerstvě vařenou ájurvédskou stravu. Užijete si klid našeho centra i zahrady a můžete využít naši obsáhlou knihovnu nebo si udělat výlet po okolí.

 • Cena: 3700 Kč
 • Zahrnuje 2 dny/1 noc, ájurvédská strava po celý den a procedury

Ájurvédské pobyty

Pětidenní pobyt s ájurvédskými procedurami a stravou

Přijeďte k nám strávit dovolenou, odpočinout si od každodenních starostí a udělat něco pro svoje zdraví. Při tomto pobytu si můžete libovolně nakombinovat ájurvédskou masáž snéhana, parní lázeň svédana a uklidňující širodháru. K tomu po celý den čerstvě vařenou ájurvédskou stravu. Užijete si klid našeho centra i zahrady a můžete využít naši obsáhlou knihovnu nebo si udělat výlet po okolí do nedalekých Prachovských skal či Českého ráje.

 • Cena: 5500 Kč
 • Zahrnuje 5 dnů/ 4 noci, ájurvédská strava a procedury
 • Možnost přidat jakékoliv jiné procedury či terapie podle přání či terapeutického plánu

ájurvédské procedury - ájurvédská masáž
ceny ájurvédské procedury

Ceny ájurvédských procedur

 • Snéhana (ájurvédská celotělová masáž) – 90 minut 1200 Kč
 • Širodhárá, Takradhara – 50 minut 1000 Kč
 • Svédana (parní sauna) – 30 minut 500 Kč
 • Basti (olejová lázeň pro odstranění bolesti) – 50 minut 500 Kč
 • Nasja (ghee pro uklidnění nosní sliznice) – 30 minut 250 Kč
 • Kombinace širodhára a snéhana – 150 minut 2000 Kč
 • Kombinace svédana a snéhana – 150 minut 1500 Kč

Platba je možná v hotovosti nebo předem na účet č. 670100-2209804156/6210 mBank

Často kladené dotazy

Na co se nás lidé nejčastěji ptají?

Dvě hodiny před začátkem procedury prosím nejezte větší množství jídla a v den návštěvy nepijte alkohol. Po procedurách si ideálně neplánujte žádnou náročnou činnost.

S sebou nic nepotřebujete, o všechno se postaráme my. V případě procedur, při kterých se pracuje s olejem (masáž, širodhára atd.) máte možnost se u nás po proceduře osprchovat nebo olej pouze utřít dosucha. V takovém případě si s sebou prosím vezměte pohodlné oblečení, do kterého se budete moci převléknout a nebude vám vadit, že bude trochu mastné.

Délka jednotlivých procedur je různá a její čas je specifikovaný přímo u její nabídky. Doporučujeme však po ájurvédské masáži či proceduře širodhára chvilku odpočinku zde u nás u šálku čaje nebo procházkou v zahradě.

Důležité je, abyste se během procedur cítili bezpečně a mohli se uvolnit. Pokud vás bude zajímat důvod určitého postupu, můžete se kdykoliv obrátit na terapeuta.

Procedury mohou být užitečným doplňkem v péči o zdraví. V žádném případě však nenahrazují odbornou lékařskou péči. Informujte nás prosím o vašich zdravotních obtížích, abychom mohli vyloučit případná rizika. Například masáž není vhodná při vysoké horečce nebo zlomeninách.
Informujte nás také prosím, pokud jste těhotná.

Zaplatit můžete v hotovosti přímo na místě, popřípadě po domluvě platbou převodem.

Nemůžete najít odpověď?

Pošlete prosím svůj dotaz a my se vám co nejdříve ozveme.

Jméno a příjmení*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Zpětná vazba od studentů

Nechme slova studentů vyjádřit, co si o studiu u nás myslí