Ájurvédské procedury

Snéhana, Širodhárá, Nasja, Nétra Basti, Svédana
Ájurvédské procedury 
Ájurvédská masáž (Snéhana)
Širodhára
Ostatní procedury
Cena
Důležité informace
Mám zájem o procedury

Ájurvédské procedury

Tradičně byly ájurvédské procedury používány v rámci terapeutického plánu, který individuálně sestavoval ájurvédský lékař. Jejich účelem bylo podpořit proces uzdravování (v kombinaci např. s bylinnou léčbou, psychoterapií). Na procedury bývaly používané snadno dostupné materiály jako oleje, ghee, běžné koření atd.

V současné době mohou některé z procedur pomoci při mírných obtížích. Jejich účinků je také možné využít k uvolnění a zklidnění, kterého bývá v dnešní době nedostatek.

V našem ášramu nabízíme procedury jako součást terapeutického plánu i jako nástroj k uvolnění a odpočinku. Kromě ájurvédské celotělové masáže si můžete dopřát například širodhárá, svédana, basti nebo nasja.

Snéhana - Ájurvédská celotělová masáž

Snéhana je ájurvédská masáž celého těla pomocí teplého oleje. Procedura ovlivňuje krevní a lymfatický oběh a také pomáhá odstranit poruchy spánku, napětí, úzkosti. Během masáže dochází k celkovému uvolnění. 

Po masáži je důležité nechat olej vstřebat do pokožky. 

Na masáž přijďte prosím včas. Dvě hodiny před jejím začátkem nejezte větší množství jídla a v den masáže prosím nepijte alkohol. Po masáži si ideálně neplánujte žádnou náročnou činnost. 

Tradičně se masáž provádí synchronně dvěma maséry. Můžete si však vybrat variantu, kdy masáž provádí 1 masér. 

Výběr oleje je individuální dle diagnostiky.  

Pokud vám během terapie nebude zvolený tlak vyhovovat nebo vám bude nepříjemná masáž některých částí těla, kdykoliv informujte terapeuta. 

Cena: 1200 Kč 

Doba trvání: 90 minut / 2 maséři nebo 120 minut / 1 masér 

Širodhára (tok oleje na čelo)

Širodhára v doslovném překladu znamená jemný tok oleje na hlavu. 

Jedná se o velmi příjemnou ájurvédskou terapii, při které pramínek oleje pomalu stéká na čelo z nádoby zavěšené nad hlavou. K terapii se nejčastěji používá kvalitní sezamový olej, ale lze použít i bylinné oleje nebo mléko. 

Širodhára je vhodná při bolestech hlavy, chronické únavě, stresu apod. Působí blahodárně na nervový systém, proto si ji můžete dopřát i jako relaxační proceduru. 

Po terapii si ideálně neplánujte žádnou náročnou činnost. 

Cena: 1000 Kč 

Doba trvání: 50 minut 

  • Nasja (ghee pro uklidnění nosní sliznice)

Procedura, při které kapeme do nosu ghee nebo olej. Je vhodná při pylových alergiích a astmatu, krvácení z nosu, případně migrénách a bolestech hlavy. Provádíme v kombinaci s masáží obličeje.

Cena: 250 Kč

Doba trvání: 30 minut

 

  • Basti (olejová lázeň pro odstranění bolesti)

Jde o teplou bylinnou či olejovou lázeň, kterou aplikujeme na bolavé místo. Pomocí těsta vytvoříme „nádobu na těle“ do které nalijeme teplou tekutinu. Účelem basti je zmírnit bolest a podpořit hojení. Tato ájurvédská procedura je používána převážně při bolestech kloubů (džánu basti - kolena) a páteře (kati basti - bedra), pomáhá však i při očních obtížích (nétra basti).

Pro představu nétra basti - procedura, při které aplikujeme teplé rozpuštěné ghee do očí.  Je doporučováno při pálení očí, zeleném zákalu nebo syndromu suchého oka, kde je podporována kvalita slzného filmu.

Cena: 500  Kč

Doba trvání: 50 minut

 

  • Svédana - parní sauna

Účelem této procedury je prohřátí a uvolnění těla prostřednictvím parní sauny. Svédana běžně předchází ájurvédské masáži (snéhana), nahřátí podporuje vstřebávání oleje do kůže. Při této proceduře nedýcháte horký vzduch, proto je vhodná i pro ty, kteří nemají rádi klasickou páru a saunu.

Cena: 500 Kč

Doba trvání: 50 minut

 

  • Kombinace širodháry a ájurvédské masáže 

Velmi příjemným zážitkem je kombinace širodháry a ájurvédské masáže. Celá procedura je zahájena pomalým tokem teplého oleje na oblast mezi obočími. Po necelé hodině se plynule pokračuje s masáží, která začíná od chodidel a postupně je jemnými tahy namasírováno celé tělo. 

Cena: 2000 Kč 

Doba trvání: 150 minut / 2 maséři 

180 minut / 1 masér 

Program

Ceny ájurvédských procedur 
Snéhana - Ájurvédská celotělová masáž
90 minut
1200 kč
Širodhárá, Takradhara
50 minut
1000 kč
Kombinace širodháry a ájurvédské masáže
150 minut
2000 kč
Svédana - parní sauna
50 minut
500 kč
Basti (olejová lázeň pro odstranění bolesti)
50 minut
500 kč
Nasja (ghee pro uklidnění nosní sliznice)
30 minut
250 kč
Platba je možná v hotovosti nebo předem na účet (více informací na info@yogasurya.cz).

Důležité je, abyste se během procedur cítili bezpečně a mohli se uvolnit. Pokud pro vás bude cokoliv nepříjemné nebo vás bude zajímat důvod postupu, můžete se kdykoliv obrátit na terapeuta.
Dvě hodiny před začátkem procedury prosím nejezte větší množství jídla a v den masáže nepijte alkohol. Po procedurách si ideálně neplánujte žádnou náročnou činnost.

Zdravotní stav:

Procedury mohou být užitečným doplňkem v péči o zdraví. V žádném případě však nenahrazují odbornou lékařskou péči. Informujte nás prosím o Vašich zdravotních obtížích, abychom mohli vyloučit případná rizika. Například masáž není vhodná při vysoké horečce nebo zlomeninách.
Informujte nás také prosím, pokud jste těhotná.

Adresa:

Yoga Surya International, Academy of Yoga and Vedic Studies, 
Hrobičany 10, Sběř, 507 03

Doprava:

Pokud přijedete autem, je možné parkovat u nás ve dvoře. Dále je možné dorazit vlakem do Smidar, kde vás můžeme vyzvednout, případně ve všední den je možné dorazit autobusem přímo do Hrobičan.

Platba:

Platba je možná v hotovosti nebo předem na účet č. 670100-2209804156/6210 mBank.

Kontakt:

Vaše dotazy rádi zodpovíme na telefonním čísle +420 773 227 919 – Martina Janečková.
Email: info@yogasurya.cz

V případě zájmu o ájurvédskou proceduru, vyplňte prosím následující formulář.
Následně s vámi telefonicky domluvíme termín.
Mám zájem o ájurvédské procedury

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram