Zakladatel školy a hlavní vyučující

Ajay Bobade

Jógáčarja Véda Čaitanja

Vede intenzivní studijní programy založené na staroindických tradičních pramenech a hodnotách
jako alternativě k moderním jógovým trendům

jógáčarja véda čaitanja

17 let

jógy a ájurvédy
v České republice

Yoga Surya International

O životě v Indii

Jógáčarja Véda Čaitanja (vlastním jménem Ajay L. Bobade, MA., MSc.) se narodil v indickém státě Maháráštra v tradičně založené rodině bráhmanských panditů (kněží a učenců). Otec matky byl ájurvédský lékař, významný astrolog a hinduistický kněz, otec otce se v pozdním věku stal sádhuem (svatým mužem, který se zřekl světského světa), byl znalcem jógy, tantry a védské filosofie. Od obou svých předků se Ajay od dětství intenzivně učil a chtěl se věnovat védské filosofii i v dospělosti.

Studium na univerzitě i v ášramu

Po úspěšném ukončení studia počítačových technologií na univerzitě nějakou dobu pracoval na vysokých pozicích v tomto oboru v USA. Svět počítačových technologií ho však dlouhodobě nenaplňoval. Odešel proto studovat védskou filosofii do ášrámu proslulého hinduistického filosofa Svámího Dájánandy Sarasvatí v Coimbatore.

Po studiu v ášramu odešel do Himálaje. Tam žil více než půl roku v askezi v odlehlém Tapovanu (4500 m.n.m.). Poté se usadil v předhůří, ve městě Ršikéš a věnoval se výuce védské filosofie a jógy v proslulém Parmarth Niketan ášramu a učil především na mezinárodních kurzech pro učitele jógy. Postupně začal svou učitelskou činnost přesouvat i do Evropy.

Od roku 2006 Aja Bobade žije a vyučuje v České republice. V roce 2007 založil své vlastní výukové centrum, které bylo nejprve v Hradci Králové a od roku 2021 v Hrobičanech.

další studium Jógáčarja Véda Čaitanja
  • Certifikovaný program jógy a meditace na Patanjali Institute of Yoga v Pune
  • Technika jóganidra u Svámího Satjánandy (Bihar School of Yoga)
  • Nádišástra a marma terapie v Bhútánu
  • Védská filozofie, sanskrtu a přednesu védských manter v ášramu Svámího Dajánandy Sarasvatí v Coimbatore
  • Studium psychologie, specializace na psychologii náboženství
Ajay Bobade

Fotogalerie